GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ytterfoder 12409285
*
nr 1240 9285
Ytterfoder
Ett par, keramik, 1970-tal. Höjd: 17
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 19:04:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 23:06:21
1
300 kr
11/3 14:55:32
2
350 kr
11/3 15:49:29
3
500 kr
11/3 18:54:05
1
600 kr
11/3 18:58:20
4
700 kr
11/3 18:59:54
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor keramik ytterfoder ytterkruka ytterkrukor
-
4034 Ytterfoder
Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:30
*
Ytterfoder
nr 1240 9285
Ytterfoder
Ett par, keramik, 1970-tal. Höjd: 17
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 23:06:21 | 1 | 300 kr |
11/3 14:55:32 | 2 | 350 kr |
11/3 15:49:29 | 3 | 500 kr |
11/3 18:54:05 | 1 | 600 kr |
11/3 18:58:20 | 4 | 700 kr |
11/3 18:59:54 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor keramik ytterfoder ytterkruka ytterkrukor
-
4034 Ytterfoder
Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:30